مشاور رئیس‌کل سازمان توسعه‌تجارت ایران در مورد کالاهای صادراتی به عراق گفت: گاز طبیعی با یک‌میلیارد و ۵۰۰‌میلیون دلار، محصولات طویل فولادی با ۷۵۰‌میلیون دلار، محصولات پلاستیکی با ۵۵۷‌میلیون دلار، محصولات لبنی با ۲۷۳‌میلیون دلار، محصولات معدنی فلزی با ۲۶۰‌میلیون دلار، صنایع تبدیلی با ۲۱۴‌میلیون دلار، کاشی و سرامیک با ۱۸۷‌میلیون دلار، سایر محصولات پلاستیکی با ۱۷۰‌میلیون دلار و شیرینی و شکلات با ۱۴۰‌میلیون دلار مهم‌ترین محصولات صادراتی از ایران به بازار مذکور طی مدت فوق بوده‌‌‌‌‌‌‌‌اند.

او به نمایشگاه بازرگانی بغداد هم اشاره کرد و گفت: حدود ۱۰۰شرکت تولیدی و صادراتی جمهوری‌اسلامی ایران در فضایی به مساحت حدود ۱۵۰۰متر‌مربع در چهل و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی بازرگانی بغداد حضور پیدا کردند. شرکت‌های ایرانی در حوزه‌های مواد غذایی، مصالح و تجهیزات ساختمانی، مصنوعات پلاستیکی، ماشین‌آلات صنعتی و …توانمندی‌های خود را در معرض بازدیدکنندگان قرار دادند.

پیلتن افزود: این نمایشگاه که مهم‌ترین رویداد نمایشگاهی عراق محسوب می‌شود، در تاریخ ۱۹ دی ماه توسط نخست‌وزیر عراق افتتاح و تا ۲۹ دی ماه سال‌۱۴۰۲ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی بغداد برگزار شد.

به گفته نماینده ویژه تجاری ایران در عراق، جمهوری‌اسلامی ایران بعد از عربستان، دومین کشور مشارکت‌کننده در این نمایشگاه بوده‌است. ترکیه، اردن، مصر و عراق نیز از جمله دیگر کشورهای شرکت‌کننده در این نمایشگاه بوده‌‌‌‌‌‌‌‌اند.