• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : Wednesday - 22 May - 2024
کل 3190 امروز 0
2

سازمان غذا و دارو دستورالعمل جدید لگالایز کالاهای وارداتی را اعلام کرد

  • کد خبر : 25624
  • ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۳
سازمان غذا و دارو دستورالعمل جدید لگالایز کالاهای وارداتی را اعلام کرد
سازمان غذا و دارو طی نامه‌ای شرایط تصدیق گواهی بهداشت مورد پذیرش برای کالاهای وارداتی را اعلام کرد
متن کامل نامه دکتر محمود آل بویه سرپرست اداره کل امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی در خصوص شرایط تصدیق گواهی بهداشت مورد پذیرش برای کالاهای وارداتی به شرح زیر است:

در راستای اجرای ماده ۱۶ قانون مواد خوردنی و آشامیدنی آرایشی و بهداشتی مصوب ۱۳۴۶ مبنی بر لزوم ارائه گواهی بهداشت به منظور ترخیص مواد غذایی و به استناد ماده ۷ تصویب نامه شماره ۰ ۹۹۳۳۳ ت ۵۵۸۰۰۶ مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ هیات محترم وزیران با عنوان تعیین تعرفه خدمات کنسولی گواهی بهداشت ممهور به مهر و امضای سفارت جمهوری اسلامی ایران لگالایز شده مورد پذیرش می باشد.

بنابراین ضمن ابطال بخشنامه های شماره ۶۷۵/۴۶۳۷۶ مورخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ ۶۷۵/۹۳۷۴۳ د مورخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ ، ۶۷۵/۸۰۱۰۸ مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۲۷ و ۶۵۵/۵۲۰۵۵ مورخ ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ و رعایت مفاد دستورالعمل اجرایی ساخت و ورود مواد غذایی آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مصوب ۱۳۸۷ مقام وزارت که به شرح ذیل به قوت خود باقی است اعلام می دارد در صورت ارائه مستندات مبنی بر وجود شرایط تحریم برای تصدیق لگالایز گواهی بهداشت در کشور مبداء بند ۴ و ۵ می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد.

۱- در صورت وجود کشور ذینفع یا واسط ارائه تصویر گواهی بهداشت کشور تولید کننده که الصاق شده به اصل گواهی بهداشت صادر شده از کشور ذینفع یا واسط با تائید سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور باشد، مورد قبول می باشد. ۲- تصدیق سفارت جمهوری اسلامی ایران در هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا برای گواهی بهداشت صادره در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا قابل قبول است. از دومین محموله وارد شده گواهی بهداشت قابلیت مصرف در کشور مبدا صادره و یا تایید شده توسط مقام ذیصلاح کشور تولید کننده در طول مدت اعتبار پروانه بهداشتی ورود نیاز به تصدیق سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مبداء را ندارد.

-۴- در مواردی که به طور مستند اعلام شود امکان انجام فرآیند لگالایز در کشور مبدا میسر نمی باشد به استناد رای شماره ۶۸۸/۸۶۹۰۵ مورخ ۹۹/۷/۱۴ کمیته فنی و قانونی و پیرو هماهنگی بعمل آمده با اداره کل امور کنسولی وزارت امور خارجه تا اطلاع ثانوی متقاضیان می توانند سند گواهی بهداشت ارائه شده را با معرفی نامه از سوی انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی مجمع واردات و یا معاونت های غذا و دارو سراسر کشور برای انجام تصدیق لگالایز) به اداره کل مذکور ارائه نمایند. -۵ در مواردی که به طور مستند اعلام شود امکان انجام فرآیند لگالایز در کشور مبدا میسر نمی باشد به استناد رای شماره ۶۸۸/۱۶۶۳۵۹ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ در صورت ارائه اصل گواهی بهداشت به معاونت غذا و دارو یا اداره کل امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی اصالت گواهی بهداشت از طریق ایمیل به مرجع صادر کننده گواهی اخذ و در صورت اطمینان از صحت آن ضمن اعلام کتبی به متقاضی، سند قابل پذیرش و قابل بارگذاری در سامانه مجوز مصرف می باشد.

سازمان غذا و دارو دستورالعمل جدید لگالایز کالاهای وارداتی را اعلام کرد

لینک کوتاه : https://news.mccima.com/?p=25624

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.